Українська

Актуально

5 самых распространенных мифов о сне

5 самых распространенных мифов о сне

БЛОГ

ИСТОЧНИК

Миф 1 Чем дольше спишь, тем лучше для здоровья

У каждого человека своя норма сна – кому-то хватает 6 часов, чтобы выспаться, другим – 10-12. Поэтому следует обратить внимание на тот факт, если вы начали спать дольше обычного. Исследования обнаруживают, что длительный сон (более 9 часов) опасен для тех, у кого норма сна меньше.

Далее текст на языке оригинала

Гіперсомнія, або занадто довгий сон, може також свідчити про проблеми зі здоров’ям, наприклад: серцево-судинні захворювання, діабет, ожиріння, когнітивні порушення.

Отже, забагато сну може бути так само шкідливим для вас, як і його нестача.

Міф 2 Денний сон корисний для здоров'я

Вважається ознакою хорошого здоров'я - здатність людини швидко засинати, "виключатись" за будь-яких умов, навіть удень. Насправді така особливість називається надмірна денна сонливість. Вона навпаки може свідчити про стан хронічного дефіциту повноцінного сну, коли людина не встигає відновитись та відпочити. Будьте уважні: надмірна денна сонливість також може бути одним із основних симптомів синдрому обструктивного апное-сну (СОАС).

Видео дня

Міф 3 Лягати спати корисно не пізніше 22:00

Необхідність засинати о 22:00 нібито для здорового сну - хибне переконання, притаманне навіть багатьом фахівцям. Стверджують, що сон до півночі корисний, тому що лише в цей період виробляються певні гормони, - це абсолютний міф. Людина легко може жити у Києві, але за часом Австралії - і бути здоровою!

Лягати спати можна в будь-який зручний для вас час, але при цьому важливо висипатися. Іншими словами, необхідно спати певну кількість годин (вашу індивідуальну біологічну норму) та дотримуватись режиму, тобто лягати й прокидатись в один і той самий час щодня.

Маленький лайфгак! Наш мозок дуже легко обдурити. Якщо є необхідність лягти пізніше, то в приміщення потрібно додати додаткове штучне світло, бажано так звані холодні лампи. А якщо вам треба лягти спати, наприклад, вдень чи на світанку, перед сном треба щільно закрити штори та/або скористатись маскою для сну.

Міф 4 Келих вина покращить ваш сон

Вино, горілка, пиво чи будь-що інше алкогольне перед сном - не найкращий варіант снодійного. Порція алкоголю може розслабити та допомогти заснути, а от далі почнуться проблеми. Навіть якщо відкинути ризик виникнення психологічної залежності, а згодом і фізичної від алкоголю, через навіть невелику дозу алкоголю ви можете отримати проблеми зі сном. Річ у тому, що алкоголь, який ви випили перед сном, зменшує латентний період сну, а у другій половині ночі викликає порушення сну, затримує настання фази швидкого сну та зменшує тривалість фази глибокого сну. Внаслідок цього ви прокидаєтесь млявими та роздратованими. Також дослідженнями було виявлено, що симптоми апное погіршуються через вживання алкоголю, тобто хропіння стає голоснішим та зупинки дихання частішими.

Міф 5 Телевізор допомагає заснути

Деякі люди полюбляють монотонне булькотіння телевізора та невибагливі серіали перед сном і стверджують, що це допомагає заснути. Можливо, це непоганий метод відколіктись від буденних проблем, особливо якщо ви схильні до тривожності. Утім, вашому сну це зовсім не допомагає!

Світло, що випромінюється блакитним екраном, знижує вироблення мелатоніну - гормону сну. Внаслідок цього нам менше хочеться спати і важче заснути.

Дослідження США довели, що нічні перегляди телевізора більш притаманні людям, які мають проблеми зі сном та часто прокидаються посеред ночі. Таким чином, телевізор не дуже-то і допоможе вам заснути, але шкоди під час сну наробить точно.

Знайте правду про сон та спіть якісно!

Другие новости

Одесская кухня: суп и рагу из молодых овощей

Одесская кухня: суп и рагу из молодых овощей

В мае-июне земля, климат и, главное, руки Бессарабии дают такой урожай всевозможных овощей – и ранних, и т.н. молодых – что грех этим не воспользоваться
Секреты летней обрезки абрикоса: как получить сочные и крупные плоды

Секреты летней обрезки абрикоса: как получить сочные и крупные плоды

Летняя обрезка абрикоса должна производиться в период с июня по июль, чтобы дать дереву достаточно времени для восстановления сил до осени
Сравнение между бензиновыми и электрическими культиваторами

Электрический или бензиновый культиватор: что лучше выбрать

Какую они имеют разницу между собой