Українська

Актуально

Как не дать негативным убеждениям портить нашу жизнь

Как не дать негативным убеждениям портить нашу жизнь

БЛОГ

ИСТОЧНИК

Все мы время от времени сталкиваемся с негативными установками и убеждениями, которые могут оказывать значительное влияние на нашу жизнь. Меня зовут Алина Полищук и как психолог я часто вижу, как эти мыслительные шаблоны могут создавать серьезные препятствия на пути к личному и профессиональному росту. Давайте рассмотрим, что такое отрицательные настройки, откуда они берутся и как с ними можно эффективно бороться.

Далее текст на языке оригинала

Переконання — це думка людини щодо чогось, яка не піддається сумніву. Кожен з нас має свої переконання. Вони відіграють ключову роль у нашому житті, впливаючи на наші думки, почуття та поведінку. Вони не лише формують наші уявлення про світ, але й визначають, як ми взаємодіємо з оточуючими та приймаємо рішення. Наші переконання надають нам впевненості в правильності саме наших знань, поглядів на світ та існуючу реальність. Переконання визначають стратегію поведінки, а отже, повністю впливають на якість нашого життя.

Видео дня

Ось кілька важливих аспектів впливу переконань на наше життя:

  1. Вони можуть виконувати роль штурмана: спрямовувати, допомагати планувати, розраховувати, бачити варіанти або попереджати про небезпеку.
  2. Переконання можуть мотивувати, допомагати ставити цілі та досягати їх, або ж гальмувати, викликати сумніви, невпевненість, не давати приймати рішення чи робити якісь дії.
  3. Часто переконання виступають як позитивні чи негативні судження про себе, про людей, про стосунки, події та світ загалом. Як правило, вони стосуються здібностей, можливостей, умінь, талантів, достоїнств, впевненості та компетентності.
  4. Переконання формують наші очікування від себе, близьких, соціуму, долі, Бога, Всесвіту. Часто вони ґрунтуються на оцінці себе та інших, понятті справедливості та обов'язку, задоволенні потреб і бажань.
  5. Вони визначають характер нашої реакції та поведінки в різних ситуаціях: сперечатися чи погодитися, наполягати чи поступитися, прийняти чи критикувати, терпіти чи бунтувати, бути чемним чи прямолінійним.

Більшість наших переконань і концепцій формуються ще в дитинстві та супроводжують нас у дорослому житті. Найчастіше ми навіть не усвідомлюємо, що, чинячи так чи інакше, керуємося ними автоматично. Іноді нас дивують наші реакції та поведінка. Але, проаналізувавши, яким переконанням ми користувалися і встановивши його походження, можна навіть визначити "автора", завдяки якому воно з'явилося.

Говорячи простою мовою, переконання формуються на основі отриманого досвіду. Яким у дитинстві міг бути цей досвід?

1. Прямий

Ми чули, що про нас говорили мама, тато, бабусі, дідусі, сестри, брати, вчителі, друзі та інші дорослі і однолітки. У нас сформувалися переконання щодо свого "Я": хороший/поганий, красивий/некрасивий, розумний/дурний, здатний/бездарний, щасливий/невдачливий, унікальний/звичайний, старанний/лінивий, надійний/ненадійний, товариський/сором'язливий та інші.

2. Опосередкований

Ми чули і сприймали те, що батьки, родичі, вчителі, інші дорослі та однолітки говорили про когось. Ми вчилися з того, що вони показували своїм прикладом, спілкуючись один з одним і з соціумом. Так формувалися наші переконання про взаємодію із зовнішнім світом, про стосунки в сім'ї, у колективі, між родичами, друзями та оточуючими.

3. Традиційний

Це переконання, які переважали ще до нашого народження. Ми просто дізналися і знаємо, що так є без доказів та підтверджень. Це родові перейняті правила та норми. Вони стосуються нашої приналежності до роду, світогляду, традицій, історії, ідеалів, смислів, релігії та культури.

Якщо вас не влаштовує те, що відбувається у вашому житті, варто визначити та переглянути основні переконання. Можливо, серед них є ті, які заважають вам жити так, як хочете саме ви!

Отже, наостанок додам, шо переконання є невід'ємною частиною нашого життя, формуючи наші думки, дії та реакції на навколишній світ. Вони можуть бути як корисними, так і шкідливими, залежно від того, як впливають на наші рішення та поведінку. Усвідомити і розуміти свої переконання допоможе психолог — це перший крок до особистісного зростання і розвитку. Аналізуючи і переглядаючи свої переконання, ми можемо звільнитися від тих, які обмежують наші можливості, і створити нові, які підтримуватимуть нас у досягненні цілей і гармонійного життя. Пам'ятайте, що змінюючи свої переконання, ви змінюєте своє життя.

Другие новости

Где отдохнуть во время отпуска: 5 самых бюджетных островов по всему миру

Где отдохнуть во время отпуска: 5 самых бюджетных островов по всему миру

Сочетание экзотики и невысоких цен – идеальный вариант для туристов
Самбо для девочек: преимущества и недостатки занятий

Самбо для девочек: преимущества и недостатки занятий

Девушки научатся приемам самообороны и укрепят уверенность в том, что они могут защитить себя в сложных ситуациях
Так спать нельзя: где нужно поставить кровать, чтобы не снились ужасы

Так спать нельзя: где нужно поставить кровать, чтобы не снились ужасы

Энергетика в доме имеет большое значение